Yeşil Kilin Faydaları

Yeşil kil temel mineraller ve demir oksitleri içeren organik bir maddedir. Uzun yıllar boyunca Fransa’nın güneyindeki ocaklardan çıkarıldığı için Fransız kili olarak da adlandırılmıştır. Yeşil kil, hem vücut içi hem de vücut dışından kullanılarak pek çok fayda sağlamaktadır. Alternatif tıpta, çoğunlukla, emici özelliklerinden dolayı detoks ve temizlik için kullanılmaktadır. Yeşil kilin yararlarını daha detaylı inceleyelim:

Detoksifikasyon ve Temizleyici
Yeşil kil, alternatif tıpta toksinlerden arınmak için yaygın olarak tercih edilen bir maddedir. Ayrıca yeşil kilin, endüstriyel atık sulardan ağır metallerin temizlenmesi için etkin ve ucuz bir yöntem olduğu bulunmuştur. Sindirim sitemini temizlemek ve toksinleri uzaklaştırmak için de kullanılmaktadır. Önerilen doz; 1 su bardağı su içine 1 çay kaşığı yeşil kil karıştırılarak aç karına veya gece yatmadan önce içilmesidir.

Adet Sancıları ve Sabah Bulantıları
Pek çok kadının adet dönemleri oldukça sancılı geçmektedir. Adet sancıları için hem vücut içinden hem de vücut içinden yeşil kil kullanılabilir. Adet döngüsünün ilk 3 haftası boyunca 1 çay kaşığı yeşil kili, 1 bardak suda karıştırıp içebilirsiniz. Adet sırasındaki ağrılarda ise yeşil kil ile hazırladığınız sıcak karışımı lapa halinde karın alt kısmına uygulanması tavsiye edilmektedir. Ayrıca yeşil kil mide bulantısı ve sabah bulantıları için de doğal bir çözümdür.

Mineral Desteği
Yeşil kil, magnezyum, kalsiyum, potasyum, çinko, silisyum, selenyum, demir, bakır, kobalt minerallerini içerir.

Yara İyileşmesi
Kesikler, sıyrıklar, küçük yaralar, burkulmalar, küçük yanılar, böcek ısırıkları ve kas ağrıları gibi durumlarda yeşil kil ile hazırlanan lapa doğrudan etkilenen bölgeye uygulanır.

Cilt Bakımı
Yeşil kil, cilt bakımında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Yeşil kil, ciltteki kan dolaşımını artırır, ciltteki toksinleri temizler, cildi sıkılaştırır, ölü derilerin dökülmesini sağlar, cildin tazelenmesini sağlar.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Elma Sirkesi ile Zayıflama Diyeti

Diyetisyen Naciye İla Deniz, elma sirkesinin insan bedenini içten ve dıştan tedavi edebilen olağanüstü doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir