Yeşil Çayın 3 Yaşlanma Karşıtı Faydaları

Doğada yaşlanma sürecinizi tersine çevirebilecek bazı sihirli unsuru olan bitkilerin olup olmadığını hiç merak ettiniz mi? Yaşlanma belirtileri ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz ve sizi endişelendiriyor mu? 20’li yılların heyecan verici görünümüne geri dönmek için, yüzünüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları gizlemek için mutfakta ki her şeyi kontrol ettiniz. Ancak asla satın aldığınız cilt bakım ürünlerinde daha fazla kimyasal içerik bulunduğunun farkına bile varmazsınız.

Peki, ne yapılabilir? Yaşlanma ile savaşmayacak mıyız ve o genç görünüşünü koruyamayız mı? Bunun için bir çare yok mu? Bir tane var. Ve çok güçlü yeşil çay.

Yaşlanma ve yeşil çay kullanarak yavaşlatmak hakkında daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? İşte yeşil çay ve yaşlanma karşıtı hakkında bilmeniz gereken tek şey.

Japonlar Neden Çok Yaşıyor?

Japonların dünyada en uzun ömürleri olduğu ve çoğu yüzyılın başında olan oktogaryanların en büyük yüzdesine sahip olduğu bilinmektedir. Bunu söyleyerek, Japonya’nın da en çok yeşil çay tüketen yerinde olduğunu bilmek sadece tesadüften ibarettir.

Yaşlanma Nasıl Olur?

Serbest radikal bir teoriye göre, yaşlanma, hücrelerdeki kimyasal reaksiyonların bir sonucu olarak gerçekleşir. Bu reaksiyonların bir parçası olarak toksinler, yani serbest radikaller oluşur. Bir insanın yaşlanmasının nedeni budur. Bu radikal moleküller sağlıklı hücrelere oksijeni tüketerek ve cildin esnekliğini ve parlaklığını canlı tutmak için hayati bir rol oynayan kollajen düzeylerini düşürerek zarar verirler.

Bu zararlı serbest radikallerin sayısı ne kadar büyükse, o kişi daha büyük gözükür. Bu büyüme oranı, aynı zamanda, bir kişinin yaşını ve ne zaman öldüğünü belirler. Serbest radikal sayısı, UV ışınları, zayıf diyet, tütün alımı, kirli hava, alkol, uyuşturucu ve benzeri yaşam tarzı seçimleri gibi kendiliğinden ortaya çıkan diğer toksinler nedeniyle de hız kazanıyor.

 Yaşlılık Belirtileri İçin Yeşil Çayın Yararları:

1. Hücresel Yaşlanma:

Çinli bir araştırmaya göre, yeşil çay tüketen erkeklerin hücreleri, almayan erkeklerinkinden daha yavaş yaşlanıyordu ( 1 ). Araştırmacılar, yeşil çaydaki antioksidanların bunun arkasındaki neden olduğunu düşünüyorlar.

2. Dizlerinizi Koruyun:

Yeşil çay , sağlıklı ve genç dizlere katkıda bulunan güçlü flavonoidlerden oluşur. Ayrıca artritik eklemlerde kıkırdak ve kollajen tahribatını azaltmaya yardımcı olurlar. Bu romatoid artrit ve osteoartriti önlemeye yardımcı olur.

3. Cildiniz:

Mükemmel bir antioksidan nemlendirici olan yeşil çay, cildinizi temizleyebilir ve parlaklaştırabilir. Artık yeşil çayınızın bardağına pamuklu bir top atın ve cildinize uygulayın.

Yaşlanma Sürecini Yavaşlatmak İçin Neler Yapılabilir?

Yeşil çayın çok yüksek kateşin ve polifenol konsantrasyonuna sahip olduğu bilinmektedir. Basit bir ifadeyle, canlı, genç görünüşünü korumak için serbest radikalleri yok etmeye yardım eden antioksidanlardan başka hiçbir şey değildir.

Yeşil çay, içerdiği yüksek antioksidan düzeylerini (OPC’ler) yüksek seviyede içerir; dolayısıyla içilerek tüketilirse, erken yaşlanmayı yavaşlattığı kanıtlanmıştır. Yeşil çay, deri üzerine harici olarak uygulandığında verimin aynı olup olmadığı henüz kanıtlanamamıştır. Ancak buna inanılıyor.

Böylece, ve radikal sayımda bir kesinti olduğunda, yaşlanma süreci sonunda yavaşlar. Artık anti-aging ve antioksidanların birlikte ele alındığını ve birbirleriyle tamamen eş anlamlı olduğunu bildiğinize göre, bu sağlıklı içecekten ikisini de kaçırmayın. Aynı şeyi ömrünüze eklerken yeşil çay ile ilgili en iyi şey aynı zamanda sizi birkaç yıl daha genç yapar.

Yaşlanma karşıtı olduğu için yeşil çay kullandınız mı? Yeşil çayın yaşlanma karşıtı özelliklerinin farkında mısınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Basen Bölgesini Zayıflatmak İçin Diyet

Kalçalarınızın genişliğinden şikayet mi ediyorsunuz? Müjde; pek çok kadının başlıca derdi olan kalça problemini ortadan kaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir