YENİ TAŞINACAĞINIZ EVDE KOLAY DEKORASYON OLUŞTURMA İP UÇLARI

 

Yeni taşınılacak olan eve yerleşmeden önce, ilk yapılması gereken, boya, badana gibi her türlü tadilat gerektiren işlerdir. Bunun yanı sıra, üzerine eşyaların listesi yazılmış, kolileme işlemi de yeni taşınılacak ev için kolay yerleşime imkan sağlar.

Yeni Eve Taşınırken Fazla Eşyalardan Kurtulmak

Yeni eve taşınmadan önce, nakil yapılacak evdeki eşyalar gözden geçirilir ve fazla olan ya da kullanılması mümkün olamayacak eşyalar elden çıkarılır. Ayrıca kolileme işlemi yaparken, hangi odanın eşyaları paketleniyorsa, paketin üzerine muhteviyatı yazılır. Ancak bu sayede, taşınmanın sonrasında hızlı bir yerleşim mümkün olabilmektedir. Kolilerin çok fazla doldurulmaması da paketlerin yırtılıp, eşyaların dökülmemesi açısından önem taşır.

Eşya Tanziminin Belli Sıralarda Yapılmasının Önemi

Eşya tanzim edileceği zaman, sırasıyla her oda ayrı tanzim edilir. Kolilerin açılması ve mobilyaların kurulumu bu şekilde olursa, yeni eve yerleşim en kolay şekilde olacaktır. Unutulmaması gereken önemli bir husus ta boş evi tanzim etmenin, her zaman yerleşim olan, dolu evlere nazaran daha rahat olmasıdır. Eski evden getirilmeyecek eşyalar varsa, bunların yerine, taşınılan evin ışık alması ve büyüklüğüne uygun yeni eşyalar alınabilir.

Yeni Taşınılan Evde Aynı Eşyalarla Farklı Tasarımlar Yaratmak

Günün çok büyük bir kısmı oturma odalarında geçmektedir. Oturma odası olmayan evlerde, bu görevi salonlar almaktadır. Yılın trendlerine uygun mobilya seçimi, elbette taşınma sonrasında yeni yaşam alanlarında konfor yaratacaktır.

Ancak her sene değişen mobilya trendine uymak, emek ve mali açıdan israfa yol açmaktadır. Yeni taşınılan evde, eski eşyalar da kullanılarak, çok değişik dekorasyon fikirlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Mobilyalara uygun, perde ve duvar rengi tasarlanabilir.  Mobilya yüzleri yeni evin ışık alma durumuna göre değiştirilebilir. Bir örnek verecek olursak:

Mobilya yüzleri sade ise, renkli ve desenli yastıklarla, odaya canlılık ve ışıltı katılabilir. Odada farklı süs eşyaları kullanılacaksa, duvar rengi ve mobilya yüzlerinin pastel renklerden oluşması, odada renk uyumu açısından öne çıkan detaylardır. Her mekana uygun, farklı dekorasyon fikirleri için, sizlerin öneri ve istekleri doğrultusunda en uygun hizmeti vermekteyiz.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Allık Nasıl Sürülür?

Son zamanlara göre artık günümüzde makyaj yapmak bütün bayanlar tarafından en çok yapılan ve kullanılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir