yaşlanma önleyici krem

Yaş Otuz Beş, Cilt Bakım İster!

Yaş otuz beş, Cilt insan vücudundaki en hassas bölgelerden bir tanesidir. Öyle ki kendi haline bırakılırsa, yeterli bakım yapılmazsa rahatsız edici belirtilerle karşılaşılabilir. Cilt, insan yaşlandıkça yaşlanan ve farklı belirtiler ortaya çıkartabilen bir yapıdadır. Yaşlanmanın ilk belirtileri kabul edilebilecek pek çok cilt kusurunu doğru bakım ile geciktirmek, onarmak mümkün.

Araştırmalara göre kadınlarda ve erkeklerde yaş 30 üzerine geldiğinde cilt bir takım sinyaller veriyor. Eğer erken fark ederseniz ve buna uygun bakım yaparsanız; belirtiler hafifken onarılabilmektedir. İlerleme olduğunda onarım da daha zor olduğundan erken fark etmek önemli bir husus.

Yaş ilerledikten sonra ciltte görülen problemlerin farkına varılmış olacak ki tamamen bu alana yönelik bakım ürünleri ortaya çıkalı yıllar oluyor. Anti-age ismi ile bir bütün olarak değerlendirilebilecek olan ürünlerin arasında kremler, serumlar, losyonlar, tonikler ve daha birçok ürün çeşidi yer alıyor.

Yaşlanma ile Ortaya Çıkan Cilt Sorunları ve Çözümleri

Yaşın ilerlemesiyle birlikte pek çok kişide cilt sorunları ortaya çıkar. Belirtiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Belirtilerin hepsi olabileceği gibi biri ya da birkaçı da olabilir. Yaşlanma ile görülen cilt sorunlarının başında elbette kırışıklık geliyor. Kırışıklıklar başlangıç aşamasında kolaylıkla hafifletilebilirler. Ciltte kırışıklık genellikle önce göz ve ağız çevresinde oluşmaktadır.

Yaş Otuz Beş, Cilt Bakım Zamanı!

35 yaşını geçtikten sonra kırışıklık dışında cildinizde görebileceğiniz diğer sorunlar bölgesel lekelenmeler, güneş lekeleri, çiller gibi pigment ile alakalı sorunlardır. Lekelenme sorunlarına da birçok çözüm vardır. Çözümler birçok ciltte başarılı olurken; bazı ciltlerde başarısız sonuçlanabilmektedir.

Sarkma da ileri yaşlarda görülen önemli sorunlardan birisidir. Yanaklarda, göz altı torbalarında, göz kapaklarında sarkmalar görülmesi beklenir. Cilt bakımını düzenli yapan ve doğru ürünü kullanan kişilerde belirtilerin görülmesi de gecikir.

35 Yaş İçin En İyi Nemlendirici

En iyi nemlendirici denince tek bir üründen bahsetmek imkansızdır. Cilt için en iyi nemlendirici kişiden kişiye değişir çünkü herkesin cilt tipi bariz farklılıklar göstermektedir. Ancak bu yaş grubu ve üzerinde olan kişilerin nemlendirici tercih ederken; nemlendirme özelliğine ek olarak birtakım özellikleri olan ürünlerden tercih etmesi gerekir. Cildi nemlendirirken aynı zamanda onaran, hücre yapılanmasını destekleyen, ciltte leke oluşumunu gideren nemlendiriciler ideal seçim olacaktır.

 


Piyasada çok sayıda kırışıklık önleyici krem görebilmeniz mümkün. Bu sebepten seçim yapmakta da güçlük çekebilirsiniz. Kırışıklık kremlerin işe yaramadığını düşünmek yanlış olur ama cilde uygun ürün tercih edilmezse ve sonuç başarısız olursa böyle bir kanıya varabilirsiniz. Bu nedenle bu tür ürünleri alırken işin uzmanlarından yardım almanızda fayda var.

Tüm anti-age sistemi kremleri gibi kırışıklık önleyici kremlerin de düzenli olarak kullanılması önemlidir. Düzenli kullanımın olmadığı durumlarda da ürün işe yaramıyor olacaktır. Ambalaj üzerindeki öneri ya da uzmanın anlattığı kullanım biçimi mutlaka dikkate alınmalıdır.

En iyi kremi seçmek için ambalaj üzerindeki içerik bölümünü de detaylı olarak incelemelisiniz. İçindeki maddelerin ne işe yaradığını bilirseniz; cildiniz için doğru kremi seçmeniz daha kolay olur. Yaşlanma karşıtı kremlerde güneş koruyucu özelliği olmasına da dikkat etmelisiniz.

En İyi Anti-Age Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşlanma Önleyici Krem

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı için ürünlerin farklı özellikleri olduğu setlerden tercih etmeniz daha doğrudur. Yaşlanma belirtilerine tek bir çözüm adı altında tek bir üründen mucize beklenmesi doğru değildir. Cilt bakımının kozmetik açısından eksiksiz yapılmasına ilaveten; bitkiler ve doğal beslenmenin gücünden de yararlanmalısınız.

Kırışık Karşıtı Krem Önerileri

Kırışık karşıtı krem arayışında olanlar, tercihlerini yaparken anti-age sistemler konusunda uzmanlaşmış isimleri tercih etmeliler. Yaşlanma karşıtı ürünlerin hemen hepsinin fiyatı yüksektir. Kırışıklık karşıtı krem alırken Clinique, Vichy, Loreal, Estee Lauder, LR gibi markaların ürünlerini inceleyebilir; cildiniz için en doğru olanını, mümkünse en doğal olanını tercih edebilirsiniz.

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

35 yaşına gelmiş kişi cilt bakımını eksiksiz yapmaya özen göstermelidir. Cilt bakımı yapılabilmesi için önce cildin derinlemesine temizlenmiş olması gerekir. Bunun için özel sabunlar, tonikler, temizleyici losyonlar tercih edilebilir. Aynı zamanda haftada 1-2 kez peeling yapmaya devam edilmelidir.

Temizlik sonra erdikten sonra varsa gece gündüz kremlerini vaktine uygun kullanmalısınız. Ek olarak göz çevresine özel bir krem kullanıyorsanız; cilde masaj yaparak göz kremini de uygulamalısınız. İlaveten göz çevresi için üretilen kırışıklık giderici pedlerden kullanıyorsanız; bunu da yerine yerleştirebilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı ürünler içinde gece boyu bakım sağlayanlar kremler mucizevidir. Siz hiçbir şey yapmadan sadece yatmadan önce kremi cildinize sürerek; gece boyu cilt bakımı yaptırmış gibi olabilirsiniz. Kremler, losyonlar kullanmadan önce cildin mutlaka temizlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

35 Yaş ve Üzeri Ciltler için Bakım Maskeleri

Cilde yapılacak maskelerin mümkün olduğunda doğal olmasına özen göstermelisiniz. Basit bir kil maskesi bile cilt bakımı için pek çok fayda sağlar. En basitinden bir salatalık bile cilt bakımı için birçok ifade eder. 35 yaş ve üzeri kişiler bakım maskesi yaparken mümkün olduğunda doğal yollara başvurmalı; ikinci aşamada hazır bakım maskelerine yönelmelidir. Tıpkı kremlerde olduğu gibi maskelerde de düzenli kullanım en önemli detaydır.

Bir önceki yazımız olan Sizi İç Huzura Kavuşturan Yoga! başlıklı makalemizde iç huzur, kimler yoga yapabilir ve yoga hakkında bilgiler verilmektedir.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Yeşil Kilin Faydaları

Yeşil kil temel mineraller ve demir oksitleri içeren organik bir maddedir. Uzun yıllar boyunca Fransa’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir