Vazgeçilmez Çanta Modası

Annelerimiz mücevherleriyle hava atarlardı. Erkek egemenliğine son vermeye kararlı kadınlar 90’lı yıllarda saate yöneldi. Şimdiyse hayatlar çantalara bağlı. 90’larda Louis Vuitton ile başladı bu merak. Klasik baskılı ve sarı renkli olanları pek gözdeydi. Minik monogram baskılı çanta için kuyruk olduğunu net olarak hatırlayabilirsiniz. Çok geçmeden Gucci, Louis Vuitton’un tahtına ortak oldu. Parası ona yetmeyip yine de marka çanta kullanmak isteyenler Longchamp ve Lancel’e yöneldiler. Diğer alternatifler Türkiye’de uzun süre arka planda sıralarını beklediler. Chanel bu kategorinin dışındaydı zira o kalitenin bir numarası olarak kimseyle yarışmadı.

Sonra bir anda Hermes’ler, Miu Miu’lar, Chloe’ler, Coach’lar, Tod’s’lar ve daha niceleri sardı dört yanımızı. Küçüğü, büyüğü, siyahı, renklisi her kesin hayalini tasarım bir çanta süsler oldu. Kadınlar birbirlerinin saçına, başına, makyajına bakmaz oldular. Elinde sağlam bir marka bir çanta olanın sırt yere gelmiyor hemcinslerinin gözünde. Çantamız her ayıbımızı örter oldu.

Eskiden kadınlar altına yatırım yaparlardı, sonra sırasıyla Dolar’a, Euro’ya kaydılar. Son zamanlarda yatırımın adı çanta. Geçmişte anneler kızları için zümrüt taşlı yüzükler, elmas kolyeler alıp saklarken şimdi tasarım çantalar bırakmaya hazırlanıyorlar. Öyle görünüyor ki yakında düğünlerde geline hediye olarak da çanta takılacak. Yıllarca paralarını çantalarında saklayan kadınlar şimdi o paraları çıkarıp çantaya yatırıyorlar. Çanta merakı tasarımcıların ve mağazaların yüzünü güldürmekle kalmadı. Binlerce korsan marka üreticisi de nemalanıyor durumdan. Sezon sonuna doğru indirim oranı yüzde yetmişlere varıyor. Beymen’in ve Harvey Nichols’un yarısının yarısı kampanyaları meraklılar için cennet haline geliyor.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Yepyeni Ucuz İç Giyim Tasarımları

Günümüzde trent kavramı ile şıklık yarışı yapan giyim öncülerinin, kadınlara özel tasarımları ve göz boyayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir