TESETTÜR FERACE MODELLERİ

Tesettürde ferace nedir? Tesettür giyiminde son dönemlerde en çok tercih edilen yakasız, pardesüden çok farklı, dökümlü kumaştan üretilen bir giyim tarzıdır. Önceki zamanlarda tesettür kıyafeti tercih etme olanağı çok azken hatta çok zorken artık günümüzde bu olay sorun olmaktan kalkmıştır. Tesettürlü bayanların tesettür tercihinde bulunurken vücudunu saran dar kesimli ferace tercih etmezler. Daha rahat daha bol ve şık duran feracelerde bulmak mümkün. Artık hemen hemen her yerde her modelde her bedende ve her şeçenekte ferace bulmak çok kolay. Kullanım kolaylığı sağlaması tesettür feraceleri çok cazip hale getiriyor ve artık gencinden yaşlısına her bayanın tercih sebeplerinde ilk ön sırada yer alıyor.

TESETTÜR FERACE SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR ?
Ferace bir dış giyim seçeneği olduğundan tesettürlü bayanlarda vücuduna yapışmaması gerekir. Tesettür ferace seçimi yaparken ise dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri vücuda yapışmaması ve tamamen rahat olmasıdır. Ferace vücut hatlarını örtmelidir. Ferace kumaşı serin tutmalı, rahatsız etmemelidir. Ferace seçimi yaparken nakış işlemelerine, düğmeli ise düğmelerine, fermualarlı ise fermuarına dikkat edilmesi gerekir. Tesettür feracenizi yıkadığınızda hemen rengi dönmeyecek kaliteli bir ferace seçmelisiniz.

TESETTÜR FERACE NEDEN TERCİH EDİLİR ?
– Tesettür feraceler pardesüden daha ince olduğundan tesettürlü bayanların daha rahat edebileceği bir seçenek olduğundan tercih edilir.
– Yaz mevsimlerinde mevsimlik olan feraceler sıcaktan bunalmamanızı sağlayacağı özel bir dökümlü kumaştan dikildiği için tercih edilir.
– Acil bir işiniz çıktığında yürüme mesafesinde hemen gidip geleceğiniz bir yere giyinmekle vakit kaybetmektense hemen feracenizi giyip gidebilirsiniz.

 

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Rahat Giyimin Öncülerinden Bayan Tayt

Sportif görselliği ön plana çıkartan giyim tasarımları, günümüzde model değişiklikleri ile üretilmeye devam etmektedir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir