Selülitle Nasıl Baş Edilir?

Her 10 kadından 9’unda görülen ve özellikle bayanların yaşadığı can sıkıcı durumların başında selülit problemi gelmektedir. Ciltte portakal görünüme benzer pürüzlere neden olan selülit problemlerini tamamen ortadan kaldırmak mümkün değil. Fakat selülitleri en aza indirmek için bazı yöntemler mevcut. Sizlerde selülit problemi yaşayan bayanlar arasında yer alıyorsanız, sizlere önereceğimiz selülitle savaşma yollarısayesinde yeni çözüm yolları bulabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında mini etek giyemiyorsanız, mayonuzla ya da bikininizle rahat dolaşamıyorsanız selülitlerinizden kurtulma vakti geldi demektir. Sizlere sunacağımız önerilere dikkat ederek selülit problemlerinizi en aza indirebilir, selülit probleminin oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Selülitlerden kurtulmak için almanız gereken en önemli tedbir düzenli beslenmedir. Fazla şeker ve tuz tüketiminden uzak durmaya çalışın.
Selülütlere karşı etkili çözüm yollarından birisi de bol su tüketimidir. Su içmek cildi pürüzsüzleştirdiği gibi cildin toparlanmasını sağlamaktadır.
Selülitle savaşma yolları arasında banyo esnasında o bölgeye uygulanan masajlar da oldukça etkilidir.
Günde 30 dakikalık yürüyüş yapmak selülit oluşumunu engellediği gibi selülitlerin de yok olmasına yardımcı olur.
Çay, kahve, kola ve alkol tüketiminden mutlaka uzak durmalısınız.
Selülitlerle savaşmak istiyorsanız bol meyve tüketmelisiniz.
Selülit oluşumunu engellemek istiyorsanız yağlı besinleri tüketmekten de uzak durmalısınız.

Selülitler her ne kadar can sıkıcı bir durum olsa da savaşmak için biraz zamana ihtiyacınız olacak. Selülitleri yok etmek öyle 3-5 günlük bir iş değildir. Düzenli beslenme alışkanlıkları edinmeli ve egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz. Selülitle savaşma yolları arasında selülit için üretilmiş etkili kremler de çözüm olabiliyor. Selülitlerinize bakım uygulamak için kahve telvesi ve limonu karışım haline getirerek selülitli bölgeye uygulayın. Karışımı uyguladığınız bölgeye masaj yaparak maskenin etkisini artırın. Haftada 2-3 kez uygulayabileceğiniz bu kolay yöntem de selülitleri azaltmaya yarayacaktır.

 

 

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Basen Bölgesini Zayıflatmak İçin Diyet

Kalçalarınızın genişliğinden şikayet mi ediyorsunuz? Müjde; pek çok kadının başlıca derdi olan kalça problemini ortadan kaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir