Pantolon İçine File Çoraplar!

Pantolon içine file çoraplar; Moda çok hızlı değişen ve gelişen bir sektördür. Bazı akımlar hızla gelip geçerken; bazıları uzun yıllar kalıcı olabilir ya da yıllar sonra tekrar gündeme gelebilir. Pantolon içine çorap giyme modası da son zamanların ciddi akımlarından. Ünlü isimler, isim yapmış bloggerlar pantolon içine file çorap giyme modasına uymuş gibi görünüyor.

Pantolon içine file çorap modası ilginizi çekiyorsa; bu işin detaylarını tam olarak öğrenmelisiniz ki modaya uyum sağlamak isterken tam aksi bir duruma düşmeyin. File çorap seçimi, pantolon seçimi bu moda akımının temel mevzularıdır. Yani her pantolonun içine her file çorabı giyebilmeniz mümkün değil.

Pantolon Altına Çorap Modası

İlk kim giydi ve nasıl bir anda büyük bir akım haline geldi bilinmez ama pantolon içine file çoraplar sıkça görülmeye başlandı. Modanın şekillenmesinde ünlülerin etkisi oldukça fazla ama pantolon içine file çorap modasını başlatan kişinin ünlü olup olmadığı da bilinmiyor. Başlatan kişi ünlü olmasa da hızla yayılmasında ünlülerin de bu akıma ayak uydurmasının etkisi büyük.

Feminen kadınların vazgeçilmezi olan file çoraplar, başlayan bu moda akımı ile günlük hayatın da içine yerleşmiş oluyor. File çorap konusunda kesin çizgisi olanlar, file çorabın özel zamanlar dışında kullanılmasına sıcak bakmayanlar pantolon içine file çorap modasına fazlasıyla karşıt olsa da bu akıma destek olup uygulayanların sayısı hiç az değil. Ancak ülkemiz sokaklarında pantolon içine file çorap modasını biraz değişime uğraşmış olarak görebiliyoruz. Bazı sınırlar aşılamadığından, ülkemizde özellikle halk içinde bu moda biraz değişime uğramış olarak uygulanabiliyor.

File Çorap Yırtık Jean ile Giyilir mi?

File çoraplar yırtık pantolonlarla, giyilir mi diye sorgulamaya, düşünmeye gerek kalmadı ve file çoraplar çoktan yırtık pantolonlar içinde yerini aldı. Özellikle jean pantolonlarda tercih edilen yırtık detaylar artık file çorap ile tamamlanabiliyor. Ortaya çıkan görüntü kimilerine göre harika iken kimilerince çokça eleştirilmiş.

File çorabı yırtık jean ile tercih ederken kendinizi sınırlamanıza gerek yok. Pantolonunuzdaki yırtıklar az sayıda ve minik de olabilir; büyük ve çok sayıda da olabilir. Yırtık jeanin hangi formda olacağını belirlemek tamamen size kalmış.

File Çorap Hangi Pantolonlarla Giyilir?

Pantolon içine file çorap denince çok genel bir kullanım alanı ortaya çıkıyor. Pantolon altı file çorap modasının temeline yırtık jeanler ve siyah, uzun file çoraplar vardır ama kendinizi bu şekilde sınırlamak zorunda da değilsiniz. Jean olmayan ama yırtık olan, üzerinde hiç yırtık olmayan ama düşük bel olan farklı kumaşlar kullanılarak tasarlanmış pek çok pantolonu file çorap ile tercih edebilirsiniz.

Pantolon İçine Hangi File Çoraplar Tercih Edilmeli?

Pantolon içine dilediğiniz file çorabı tercih edebilmeniz mümkün. Madem böyle bir moda ortaya çıktı ve artık çoktan kabullenildi; bu noktadan sonra geliştirilip değiştirilebilir. Pantolon içine tercih edeceğiniz ilk file çorap tipi bele kadar çıkan, geniş kareleri olan uzun file çoraplardır. Ancak doğru kombinlendiği müddetçe diz altı file çoraplar ya da bilek boy file çoraplar da tercih edebilirsiniz. File çorap seçiminde bir diğer önemli nokta ise renk seçimi. Renkte önceliğiniz kesinlikle siyah olmalı ama kombininize uygun olacak başka renkler tercih etmenizde de sakınca yoktur.

Pantolon İçine File Çorap Kombinleri Nasıl Yapılır?

Her moda akımında olduğu gibi pantolon içine file çorap modasında da doğru kombin, işin anahtar kısmı oluyor. Modaya uymaya odaklanıp gelişi güzel seçimler yaparsanız; karşılaştığınız sonuç beklediğiniz gibi olmayabilir.

File çorap ile kombinleyeceğiniz pantolon jean tarzında olsa daha doğru olacaktır. Ancak feminen bir hava isteyenler, ofis ortamında file çorap tercih etmek isteyenler kumaş pantolon bile tercih edebilirler. Bu noktada önemli olan doğru file çorap seçimi olacaktır. Yırtık jeanlar ile uzun fileli çoraplar tercih edebilirsiniz ama kumaş, keten pantolonlarla, diz altı ya da bilek boy file çorapları tercih etmelisiniz.

File çorap kombinlerinde jean ile siyah ve beyaz file çorapları tercih edebilirsiniz. Diğer pantolon modellerinde yine siyah, beyaz tercih edebilirsiniz ama ek olarak ten, mor, bordo gibi farklı renkler de kullanabilirsiniz. Yırtık jean ile külotlu çorap kombinlerinizde düşük bel pantolon ile yüksek bel file çorap kombinlemelisiniz. Bu tarz kombinlerde ceket ve tişört ile bütünlük sağlayabilirsiniz.

File çorap ve pantolon kombinlerinde ayakkabı seçimi de önemlidir. Kısa file çoraplarla, kombinin diğer parçalarına uygun olarak makosen ayakkabılar, spor ayakkabılar ya da topuklu ayakkabılar tercih edilebilir.

Pantolon İçine File Çorap Trendini Uygulayan Ünlüler

Pantolon içine file çorap akımına kapılan pek çok ünlü görüldü. Blogger olarak ünlenen Danielle Bernstein pantolon içine file çorap tercih edenlerden. Kylie Jenner’in de Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımda jean pantolonunun içine file çorap tercih ettiği görülüyor. Kylie Jenner siyah file çorap üstüne yırtık olmayan paçası katlanmış açık renklerde bir jean tercih etmiş.

Bir önceki yazımız olan Soğuk Havalarda En İyi Dostunuz; Dudak Nemlendiricileri! başlıklı makalemizde dudak nemlendirici kullanma yöntemleri, Dudak Nemlendiricilerinin Önemi ve dudak nemlendiricisi ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Yepyeni Ucuz İç Giyim Tasarımları

Günümüzde trent kavramı ile şıklık yarışı yapan giyim öncülerinin, kadınlara özel tasarımları ve göz boyayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir