Palet Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır? Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

 

Palet nedir? Sorusunun cevabı kısaca şöyle olmalıdır: Sanayide, çok sayıda ve geniş hacimli yüklerin taşınmasına hizmet eden düzeneklerdir. Tahta, çelik ve plastikten yapılması söz konusudur. Aralarında belli aralıklar bulunması, forklift sisteminde taşımaya uygun olarak tasarlanmalarından ötürüdür. Aynı anda çok ağır yüklerin taşınması için, sanayiinin pek çok alanında ihtiyaç duyulur.

Palet Sektörünü Daha Yakından Tanımak

Ahşap palet imalatı yapanlar, palet sektöründe en çok görülen firmalardır. Palet üretiminde çeşitlilik, her ülkenin ticari ve yasal mevzuatlarına göre, değişim gösterir. Ahşap palet imalatında, çok sayıda tahta düzenek, belli aralıklar ile bir araya gelmiştir. Bu durum, kaldıraç tarzı makinelerin dişlilerinin girmesine olanak sağlaması açısından tercih edilir. Palet aralıkları, ızgara olarak tabir edilir. Bu ızgara aralıklarının genişlikleri ne çok dar ne de çok geniş olmalıdır. Uygun aralık 10 cm. ‘den dar olmayacak yapıda bulunmalıdır. Çok geniş olursa da içine konacak yük ve eşyaların düşmesi söz konusu olacaktır.

Tahta Paletin Sanayide Kullanımı

Tahta palet, ülkemizde sanayide en sık kullanılan palet çeşitlerindendir. Tahta paletlerde yükseklik yaklaşık olarak, 10 ila 15 cm. arasındadır. Sanayide birçok yükün üst üste istif yöntemi ile konularak taşınması maksadı ile kullanılır.

En büyük avantajı ise, çok sayıda yükün aynı anda taşınmasına olanak verdiği için, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlamasıdır.

İhracat yapan firmaların yük taşıma işlerini kolaylaştırmaktadır.

Euro Palet Nedir?

Euro palet türünün en çok tercih edilen özelliği, palet aralarında bulunan destek takozlarıdır. Destek takozlarının en büyük avantajı, forklift sistemine uygun taşıma sistemleri olmasıdır. Forklift tutacakları, destek takozlarından yardım alacaktır. Palet yükseklikleri de iki ile başlayıp, beş metreye kadar uzanan yapıdadır. En güvenilir palet türleri de denilebilir. Yüklerin ezilmesini önleyecek tarzda ve yapıda dizayn edilmişlerdir.

Palet üretimi yapan firmamız, yurt dışına da ihraç yapan bir kuruluştur. Kaliteli ve güvenilir malzeme tedariki ile üretim gerçekleştirilir. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem, her geçen gün kurumumuzun gelişmesine neden olur.

Kaliteli ve güvenilir palet tedariki için, sitemiz ile iletişime geçmeniz önerilir.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

KLASİK SALON DEKORASYONU

Bireylerin kendine özgü türlü  türlü  huyları olduğu gibi türlü türlü zevkleri ve beğenileri de vardır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir