Mevsimsel Saç Dökülmesi, Nedenleri ve Çözüm Yolları

Sonbaharın kendini iyiden iyiye hissettirdiği son günlerde, mevsimsel saç dökülmesi ile karşı karşıya kalıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz mevsim geçişi sürecinde, saçlarımızda bakıma ve yenilenmeye ihtiyaç duyuyor.

Yaz aylarında canlanan saçlar, hazan mevsiminde yaprak misali dökülmeye eğilim gösteriyor. Bahar ayları, doğanın kendini yenilemesi için uygun koşullar sunduğu bir dönemdir. Yazdan kışa ya da kıştan yaza geçiş evresinde yaşanan mevsimsel saç dökülmesi de önlenebilen, geçici bir durumdur. Bu geçici durumun, uzmanlar tarafından yaklaşık 2-3 ay kadar sürebildiği belirtilmektedir. Ek olarak, hormonal değişiklikler neticesinde de meydana çıkabilen saç dökülmesine karşı basit ve faydalı bazı önlemler alarak, aşırı saç dökülmesi sorunu ile baş edebilirsiniz. Saç tipinize uygun olan saç dökülmesi karşıtı, şampuan, serum, bakım maskesi ve losyonlar ile saçlarınızın sağlıklı uzamalarına yardımcı olabilirsiniz. Argan yağı ya da zeytinyağı içeren özel formulasyona sahip ürünlerde saçınızı beslemeye yardımcı olabilir.

En Temel Önlem: Şampuan

Saç dökülmesi için şampuan kullanmak alabileceğiniz en temel önlemler arasında bulunuyor. Saç dökülmesi karşıtı özelliğe sahip olan şampuanı, saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Böylelikle, saç derisine yapılan masaj ile kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

 

Kökten Uca Besleme ve Güçlendirme: Serum

İçerdikleri vitamin ile saçları besleme özelliği bulunan saç serumları, saçları dipten itibaren besleyerek, kökleri güçlendirmeyi hedefliyor. Saç dökülmesi karşıtı şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra, serumu direkt saç ve saç diplerinize uygulayabilirsiniz.

 

Hacimli ve Parlak Saçlar: Losyonlar ve Bakım Maskeleri

Saç dökülmesine karşı geliştirilmiş olan bakım maskeleri ve losyonları, saçınıza uygulayarak, saç dökülmesini yavaşlatmaya ve yeni çıkan saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Saç bakım ürünleri ile güçlenen saç köklerinin, doğal bir parlaklığa ulaştıklarını ve saç tellerinin kalınlaşmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz.

 

Kompleks Bakım: Saç Dökülmesine Karşı Özel Setler

Saç dökülmesi sorununu en aza indirgemek veya engellemek adına, özel geliştirilmiş bakım setlerinden kullanabilirsiniz. Özel setler içerisinde saç derisinin direncini arttıran ve hacim sağlayan şampuan ve serum ürünleri bir arada bulunuyor.

 

Saç dökülmesi sorunu ile başa çıkabilmek, sağlıklı uzayan saçlara kavuşmak için saç bakımına özen gösterilmesi ve düzenli olarak uygulamaların yapılması önem taşıyor. Beslenme alışkanlıklarınızda da göstereceğiniz özen ile birlikte saç bakım uygulamalarınızdan kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Saç dökülmesi karşıtı ve kişisel bakıma dair aradığınız birçok ürünü bulabileceğiniz Sachane profesyonel bakım ürünlerine web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

About trendadmin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir