Metalik Makyaj İle Cesur Bakışlar

Metalik göz makyajı makyaj trendleri arasında özellikle son zamanlarda son derece dikkat çekici bir hal almaya başlamış, trendlikle birlikte uygulamalarda da gece ve gündüz zaman dilimlerinde tercih edilir hale gelmiştir. Trendle ilk tanışılan günlerde metalik farlar sadece özel gecelerde tercih edilirken artık parlaklığın yoğunluğu ayarlandığı takdirde gündüz de rahatlıkla kullanılabilir hale gelmiştir. Metalik bir göz makyajı kişiye cesur bir görünüm kazandırır. Kadın tamamen farklı bir havaya bürünür.

Metalik Makyaj Nedir?

Metalik makyaj demek metalik yansımaların yüze en uygun şekilde uygulanması demektir. Oluşan parlaklığın bir denge içinde olması gereklidir. Aksi takdirde aşırı görüntü rahatsız edici hal alacaktır. Metalik makyaj malzemeleri far paletleri, rujlar, allıklar olabilir. Bunların hepsi bir arada kullanılabilme hali gibi sadece biri de tercih edilebilir. Genelde önerilen birinin kullanılmasıdır. Böylelikle farklı bir stil yakalanmış olacaktır.

Metalik Makyaj Malzemeleri

Metalik makyaj malzemeleri denildiğinde ilk akla gelen farlardır. Lacivert, mor, gri en çok uygulanan renklerdir. Makyajın devamlılığı için göz kalemi ya da eyeliner’a ihtiyaç vardır. Far seçenekleri açısından da toz ya da krem far şeklinde tercih olabilir. Tercih tamamen kişiye özeldir.

Nars Velvet Shadow Stick göz farı ailesinden açık altın rengi, kuvars rengi, lacivert ve ışıltılı toprak tonları gerek kullanımı açısından gerekse uygulama sonrası alınan görüntüden memnuniyet açısından hoştur. Eğer bu makyaj tipine bir yakınlık duyuluyorsa yine Nars’ın tekli farlar önerilebilir. Renk pigmentleri son derece geniştir. Kalıcıdır, yoğun renklere sahiptir. Yine Nars Eye Paint jel eyeliner ister kalem olarak ister far olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Metalik yeşil, metalik mor ve lacivert tonları gerçekten göz makyajında muhteşem bir görüntü kazandırmaktadır.

Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Metalik göz makyajı tercih edildiğinde gündüz ya da gece olsun hem ışıltılı hem de sade bir görünüm kazanılabilir. Uygulama doğru olduğunda gözler çok daha büyük ve etkili görülecektir. Metalik göz makyajı doğru maskara ile tamamlanırsa ki bu noktada en doğru örnek Nars Climax ile kazanılan görünüm son derece modern ve her tür ortama yakışır ölçülerde olacaktır.

Yoğun Metalik Makyaj İçin

Kişiye özel yoğun bir metalik makyaj tercih edildiğinde Nars Hardwired farları önerilir. Özellikle metalik kurşun ve ışıltılı bordo en çok tercih edilendir. Yoğun kullanılan far sonrasında Nars Climax Maskara ve Nars Audacious Raguel nude ruj ile makyaj tamamlanır.

Metalik etki yakalayabilmek için göz farı uygulamasında bir ton farkı oluşumu kazanılmalıdır. Far uygulamasında göz bitişine doğru koyulaşma uygulanmalıdır. Böylelikle göz ön plana çıkarılır. Başlangıç ile bitiş arasında ton farkı oluşumu mutlaka dikkat çekmelidir. Böylelikle amaç olan efektli metalik uygulama ile kazanılmış olacaktır. Metalik tonlar kullanılarak en çok tercih edilen makyaj ise dumanlı göz makyajıdır. Bolca maskara ile dikkat çekici etki yansıyacaktır.

Yüz Bölgesinin Tamamına Uygulanabilen Kapatıcı

Makyaj sever kadınların gündelik olarak yapmış oldukları makyajlarda profesyonel görünüm son derece önemlidir. Profesyonel bir görünüm vermeye yardımcı olan Nars markasının yeni üretmiş olduğu kapatıcı ürünü vardır. Bu kapatıcı ürünlerine olan ilgi sonucu bu marka da farklı renk tonlarını barındıran ürünlerin üretimini sağlamıştır. Birbirinden farklı alt tonlara sahip bu kapatıcı ürünleri ile cildinizde olan renk eşitsizliklerini giderebilirsiniz. Soft matte concealer ürünü ile Nars markası, yüzün her alanında uygulanmasını istediği kapatıcısını satışa sunmuştur. Bu kapatıcı ürünü her cilt tipi ile uyumlu olduğu için cildiniz ile bütün bilir görünüm vermektedir. Bu nedenden dolayı gece makyajı yaparken tercih edebilirsiniz.

Eşit Renk Görünümü İçin Yumuşak Ton

Nars markasının yeni üretmiş olduğu soft matte kapatıcı ürünü, cilt tipi ile bütünleşerek kaliteli bir görünüm vermeyi amaçlar. Cilt tipiniz ile uyumlu olması için fondöten karışımı yapmanıza gerek kalmaz. Bu kapatıcı ürünleri, fondöten ürünleri gibi akışkan yapıda olmamaktadır. Bu nedenden dolayı uygulama yapılırken nemli bir makyaj süngeri ile ya da kapatıcı fırçası ile kullanılması gerekir. Nars markasının başarılı trend ürünlerinden birisi olmayı hedefleyen bu kapatıcıyı sizde deneyebilirsiniz. Cildiniz ile makyaj öncesinde uyumlu olması için serum kullanabilirsiniz. Kuru bir cilt tipine sahipseniz, değerli yağlar bulunan serumları kullanabilirsiniz. Cildinizin nem durumunu arttırdıktan sonra uygulama adımlarına başlayabilirsiniz.

Göz Çevresi İle Mükemmel Uyum Sağlayan Kapatıcı

Narsın yeni soft mat kapatıcı ürünü, göz çevresi de dâhil olmak üzere yüzünüzde her alana uygulama yapabileceğiniz bir ürün. Bu kaliteli kapatıcı modeli ile göz alıcı makyajları yapabilirsiniz. Göz alıcı makyajları duru bir cilde yapmanız gerekir. Bu nedenden dolayı cilt yüzeyinde lekelerin ve mor görünümlerin olmaması gerekir. Cilt yüzeyinde uygulama yapılmasına engel olan lekelerin kapatılmasında bu nars markasının yeni kapatıcısını tercih edebilirsiniz. Ünlü makyaj artistlerinin de önermiş olduğu bir marka olmaktadır. Bu nedenden dolayı cildinizde var olan kötü görünümlerin kapatılması için bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sürüş sonrasında hafif mat bitişli bir yapısı olduğunu hemen fark edebilirsiniz.

Yüz Bölgesine Defalarca Uygulama Yapılabiliyor

Nars soft matte kapatıcı ürününü yüzünüzde defalarca uygulama yapabilirsiniz. Eğer lekeleri olan bir cilt tipine sahipseniz bu noktada bu ürünü birkaç defa uygulama yaparak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Istediğiniz görünümü elde edene kadar uygulama yapabilirsiniz. Yağlı olmadığından dolayı tabaka şeklinde bir görünüm olmamaktadır. Islak bitişli olduğu için lekelerin kapatılmasında kullanabilirsiniz. Tek pompada bile koyu gözaltlarını kapatmada lider olan bu ürünü kullanarak makyajınızı yapabilirsiniz. Göz çevresinin yanı sıra kontür bölgenize de uygulama yapabilirsiniz. Kontür bölgesine yapılan uygulamalar için koyu renkli tonlarını tercih edebilirsiniz. Defalarca uygulama yapsanız bile sonucundan memnun kalacağınız bir ürün olmaktadır.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Seyahatlerde Makyaj Malzemeleri İçin Küçük Bir Makyaj Çantası Yeterli

  Seyahatlerde makyaj malzemelerini taşımak, büyük bir külfet oluşturabilir. Birçok giyim eşyasını koyarken bir de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir