Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı ile ilgili bu yazımızda birçok şeyi öğreneceksiniz. Makalemiz tamamen bilgilendirme amaçlıdır… Meme sarkıklığı hemen hemen her yaşta ki bayanlarda görülebilir. Göğüs sarkmasının en büyük nedeni genetik faktörlerden kaynaklı meme dokusunun zayıf olmasıdır.

Bunun dışında sütyen kullanmama ve doğum sonrası çocuk emzirmeden de kaynaklı olarak memeler sarkıklaşıp dolgunluğunu kaybedebilir. Sarkık olan memeleri dikleştirmek ve dolgunlaştırmak için yapılan cerrahi müdahalelere meme dikleştirme estetiği denir.

Silikon protez takılarak meme dikleştirme ve liposuction ile meme de ki fazla yağ kütlesinin alınması olarak meme dikleştirme ameliyatları iki farklı teknik ile yapılabilir. Her iki operasyon da cerrahi olarak yapıldığından tam teşekküllü hastanelerde ve genel anestezi altında yapılabilir. Operasyon sonrası hasta dikkatli beslenir ve spor yaparsa memelerinin tekrar sarkmasını önleyebilir.

Mental ve fiziki olumsuzluklar değerlendirildiğinde meme dikleştirme ameliyatı için ne kadar estetik bir operasyon desek de tedavi olarak da değerlendirebileceğini söyleyebiliriz. Göğüs dikleştirme estetiği olmak için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması ve kendini hazır hissetmesi yeterlidir. Hastanın muayene bulgularına bakıldıktan sonra memelerinin ne kadar dikleştirileceği ve dolgunlaştırılacağı hastaya anlatılarak hastanın bilgi sahibi olması sağlanır.

 

Silikonla Meme Dikleştirme

Daha çok memeleri küçük ama doku zayıflığından sarkmış olan hastalara uygulanır. Göğüs altı kıvrımından bir kesi açılarak ideal ölçüdeki silikon yerleştirilir ve kesi kapatılır. Eğer sarkıklıkla beraber meme ucuna da müdahale edilmesi gerekiyorsa silikon meme ucundan yerleştirilip daha sonrada meme ucu simetrisi ve büyüklüğü ayarlanabilir.

Liposuction ile Meme Dikleştirme

Liposuction ile meme dikleştirme ameliyatı de farklı teknikler uygulana bilir. Ancak en çok tercih edileni meme küçültme estetiğinde olduğu gibi ters T tekniğidir. Göğüs ucundan meme altı kıvrımına dikey meme altı kıvrımına da yatay bir kesi açılır ve fazla yağ dokusu çıkarılır. Ardından kesi kapatılarak ameliyat sonlandırılır.

Operasyon Sonrası; Taburcu olduktan sonra hasta günlük hayatına dönebilir ancak bir süre memelerine darbe almamaya dikkat etmeli, ağır kaldırmamalı ve gerekirse cinsel perhiz uygulamalıdır. Bunun dışında kontrole gitmeyi de ihmal etmemelidir.

Meme Dikleştirme Operasyon Fiyatı

Operasyon muayene bulgularına göre iki farklı teknik ile yapıldığından makalemizde ortalama bir fiyat bilgisi vermek çok yanıltıcı olabilir. Tekniklerin yanın da hastane seçimi gibi faktörler de fiyat üzerinde etkilidir. Ayrıca internette fiyat bildirmek sağlık bakanlığınca yasaklanmıştır. Hasta en doğru fiyat bilgisini muayene olduktan sonra öğrene bilir. Ortalama fiyat bilgisi için mail veya telefon yolu ile ulaşabilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatı, doğum ve emzirme sonrası oluşan sarkmalar, bir çok kadının şikayetçi olduğu konuların başında başında geliyor. Bazen aşırı kilo alıp vermenin de sebep olabildiği meme deformasyonlarının giderilmesi meme dikleştirme operasyonları sayesinde artık kolaylıkla giderilebilen basit problemlerden ibaret.

Kendinizi sadece 2 saat içinde yenilemeniz ve daha önceki memelerinize kavuşmanız mümkün.
Gençliğinizden vazgeçmeyin, kendinizi yenileyin.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı bazı insanlara basit görünse de gerçekte tecrübe ve yetenek isteyen operasyonlardır.

Çevre Sağlık Merkezi olarak 30 yılı aşan geçmişimiz ve tecrübeli cerrahlarımızla sizi 2 saatten kısa bir sürede hayalinizdeki memelere kavuşturabiliriz.

Bir çok kadın çeşitli nedenlerden dolayı cerrahi operasyon seçeneğine yöneliyor. Eğer sizde
– Göğüslerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız
– Klasik bir kum saati görünümüne sahip olmayı arzuluyorsanız
– Göğüslerinizin şekli sizi rahatsız ediyorsa
– Simetrik memeler arzu ediyorsanız
– Doğum sonrası defarmasyondan şikayetçiyseniz
Çevre Sağlık Merkezi olarak 30 yılı aşan geçmişimiz ve tecrübeli cerrahlarımızla sizi 2 saatten kısa bir sürede hayalinizdeki memelere kavuşturabiliriz.

Meme Küçültme Ameliyatı

Vücutla orantısız şekilde büyük olan memeler kadınlar için büyük bir ızdırap kaynağı olabilir.

Göğüslerin normalden daha büyük ve ağır olması, kadının estetik ve fiziki görüntüsünü bozduğu gibi boyun, sırt ve omuz ağrılarına ve hatta kamburlaşmaya neden olur.

Meme ile karın cildinin temas eden yüzeyinin aşırı terlemesi ise pişik oluşmasına ve mantar infeksiyonlarına, sütyen askılarının omuz üzerinde derin izler bırakmasına yol açar.

Meme küçültme ameliyatı ile bütün bu sıkıntıları giderdiği gibi doğum sonrası oluşan deformasyonu gidermek için de tercih edilebilir.

Meme dikleştirme ameliyatı öncesi; Operasyona yaklaşık 1 hafta kala hasta sigara ve alkol kullanıyorsa kısa bir süreliğine bırakmalı. Kullandığı ilaçlar varsa doktora danışarak bırakması gerekiyorsa bırakmalı. ( doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanımı bırakılmamalı ) ve son olarak hasta ameliyata yaklaşık 7 – 8 saat kala yiyecek ve içecek tüketimini bırakmalıdır.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Elma Sirkesi ile Zayıflama Diyeti

Diyetisyen Naciye İla Deniz, elma sirkesinin insan bedenini içten ve dıştan tedavi edebilen olağanüstü doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir