Kahve Saç Renklerine Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Kahve saç renkleri kimlere yakışır, kahve rengi saç modellerine göre makyaj nasıl yapılmalıdır, nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? aradığınız her şey yazımızda.

Doğal kahve tonlarında saç renkleri en çok kullanılan saç boyasıdır. Türk ırkının kendi doğal saçlarınında çok fazla bulunan kahve tonunun kullanımı ve bakımının kolay olması, günlük hayatımız da her türlü kıyafetle özdeşleşmesi kahve olmayan saçlarımızın da kahve tonuna boyamayı tercih ediyoruz. Doğal kahve tonlarında saç kırılması, elektriklenme gibi sorunlar çok fazla sırıtmaz. Saç renginiz bunları kamufle etmesini bilir. Aynı zamanda kış mevsimi için de ideal bir renk tonudur bunun dışında 2012 saç renkleri trendleri arasında doğal kahve tonları en üst basamaktadır. Çok sade bir renk tonu olduğundan ise makyaj gerektirmez eğer makyaj tercihiniz varsa naturel renkleri tercih etmeniz isabet olur.

Ten Renginize Uyumluluğu

Doğal kahveler bronz, buğday tenliler için en uygun seçimler arasındadır. Eğer açık bir ten rengine sahip iseniz bu sefer de bronz kahve saç rengi seçeneğini ön plana almalısınız. Ten renginize göre uygun kahve tonu bulabilirsiniz yada ten renginize uyum sağlaması için gölge veya saçlarınıza attırdığınız ışıklarla kahve tonları kullanabilirsiniz. Açık tenliler için daha koyu tonlarda kahveler daha uygundur. Şeftali renginde cilt tonları için ise dore kahveler önerilmektedir. Aynı zamanda kahve saç renkleri ne sahip bayanlarımızın doğal hareketli ve doğal bukleli saç modelleri kullanmasını önermekteyiz.

Kahve Tonları için Makyaj Önerileri

Fondoten’iniz ten rengine saydam olan tüm renkler uygundur.
Allık: Olarak bej tonları ve somon tonları tercih edilebilir.
Ruj: Tercihiniz açık kırmızı ve turuncu renkler, şeftali ve kayısı tonları uygundur. Canlı tonlarda rujlardan ve pembe tonlarında fondotenlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
Gözler ise; Ela, açık kahve gözler kahve tonu için uygundur. Açık göz rengine sahip iseniz kumral saç rengini tercih ediniz.

 

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Seyahatlerde Makyaj Malzemeleri İçin Küçük Bir Makyaj Çantası Yeterli

  Seyahatlerde makyaj malzemelerini taşımak, büyük bir külfet oluşturabilir. Birçok giyim eşyasını koyarken bir de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir