Kabak Suyu’nun Sağlığa İnanılmaz Faydaları

Çoğumuz, kabağın beslenmeye yararlarını biliyoruz. Bu yeşil kabak sebzesi sağlığımıza çeşitli yararlar sunmaktadır. Lezzetli yemekleri pişirmek için de kullanılır. Fakat kabak suyunun içilebileceğini biliyor musunuz?

Evet! Yeşil kabak suyu, köri kadar sağlığa faydası vardır! Aslında, kabak suyu bitkiler arasında önemli bir yer tutar. Diyabet gibi hastalıkların kötü etkilerini kontrol eder. Aynı zamanda kolesterol seviyesini kontrol altında tutar. Televizyonda sağlık programınlarındaki avantajlarını açıklayana kadar insanlar kabak suyunun sağlığa olan çeşitli yararları hakkında bilgisizdi. Burada bu yazıda kabak suyu’nun sağlığa faydaları hakkında bilgi edineceksiniz.

Popülerlik Oranı:

Uzman doktorlar televizyon programlarında insanlara kabak suyu tüketmesini tavsiye ettikten sonra popülaritesinin zirvesine ulaştı. Bir çok yerde “kabak suyu’nun faydaları” olarak eklendi. “büyülü bir sağlık içeceği” olarak taçlandırıldı. Sonunda, bu sağlıklı su sağlıklı içecekler kategorisinde de yol bulmuştur!

Kabak Suyu’nun Sağlığa Faydaları:

 • Bir bardak taze kabak suyunu tuzla içmek sıcak yaz aylarında ferahlık verir.
 • Kabak suyu sadece kilo kaybına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda düzenli tüketimle cilde doğal bir parlaklık kazandırır.
 • Kabak suyu ayrıca sindirime yardımcı olur ve asitliği önler.
 • Diyabet için terapötiktir. Alternatif ilaçlara göre, boş bir midede sabahları taze kabak suyu tüketmenin diyabet için etkili bir tedavi önerdiğini ileri sürdü.
 • Kabak suyu vücudun üriner hastalıkları ve aşırı sodyum kaybını önler ve tedavi eder.

Beslenme gerçekleri:

Kabak % 96 su içeriğine sahiptir ve meyve sıkacağı için iyi bir seçimdir. Kabak suyu, diyet lifi için mükemmel bir kaynaktır. Vitamin C, Vitamin B1 Thiamine, B2 Riboflavin, B3 Niasin, B6, Folat, DEF ve A Vitamini içerir. Kabak suyu, minerallerin depolandığı bir yer. Bazıları kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, sodyum ve çinko. Ayrıca, yağ ve kolesterol açısından düşük, ideal bir sağlık içeceği.

Kabak Suyu’nun Tarifi:

 • Kabak suyunun hazırlanması kolay ve ucuzdur. İşte size denemek için basit bir kabak suyu tarifi:
 • Evde kabak suyunu hazırlamak için taze birkabağa veya kabak kabuğu seçin.
 • Tat için küçük bir parça dilimleyin ve acı olmadığından emin olun. Acı tat bulunursa, kabağı atın.
 • Kabağı soyun ve küçük parçalara kesin.
 • Küçük parçaları blendıra koyun
 • Bir süzgeçle süzün ve tadı baharatlar ile tatlandırdı.

Şimdi, kabak suyu’nu evde nasıl hazırlayacağınızı biliyorsunuz, vücudumuz üzerindeki etkilerine bakalım.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Kabak suyunu asla başka sebze suyuyla karıştırmayın.

Önce acı olup olmadığını anlamak için küçük bir kabuğun adına bakmak önemlidir. Aynı şey acı olduğu tespit edilirse, sebze derhal atılır. Bir araştırma, acı bir kabuğun Tetrasiklik Triterpenoid Kukurbitasinler adı verilen, ciddi yan etkilere neden olabilecek yüksek toksik bir bileşenine sahip olduğunu ortaya koymuştur.

Toksisite, kusma, ishal, bulantı veya gastrointestinal kanama gibi belirtileri gösterebilir. Bu gibi durumlarda derhal tıbbi yardım isteyin.

Bugün diyetinize bir bardak kabak suyu ilave edin!

Hiç kabak suyu içmeyi denediniz mi? Tadı nasıldı? Aşağıdaki yorum bölümünde deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Bir önceki yazımız olan Yeşil Çayın 3 Yaşlanma Karşıtı Faydaları başlıklı makalemizde ince çizgiler, kırışıklar için çay ve kırşıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Basen Bölgesini Zayıflatmak İçin Diyet

Kalçalarınızın genişliğinden şikayet mi ediyorsunuz? Müjde; pek çok kadının başlıca derdi olan kalça problemini ortadan kaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir