İnşaat Sektöründe Ahşap Paletin Önemi

 

İnşaat sektöründe ahşap paletin yeri ve önemi çok büyüktür. Özellikle, çatı yapımında ve beton kalıp kullanmak için, inşaat sektöründe kullanılırlar. Birbirine eş aralıkları ile muntazam bir görünüm sunan ahşap paletler, inşaatın pek çok alanında kullanılırlar. İnşaat alanında özellikle, kızılçam, köknar ya da karaçam kullanımı yaygındır.

Kontra Sandık Nedir? Ne İşe Yarar?

Kontra sandık, kontraplak tabakalardan yapılmış sandıklardır. Özellikle, taşımacılık ve nakliye alanlarında kullanılırlar. Diğer sandıklara nazaran, son derece hafif olan sandıklardır. Bu nedenle, diğer sandıklara nazaran avantajları oldukça fazladır. Bunların başında, deniz ve kara yolu ile taşımacılık sektöründe kullanılır olması gelir. Ağırlığı az olduğu için, sevkiyatta tercih edilir. Bu sandıklar, hava almamasından ötürü, neme karşı korunaklıdır. Ofis ve iş yeri taşımacılığında kullanımı yaygındır. Elektronik eşyalar için uygun taşıma koşullarını sunacaktır. Ayrıca bu sandıklar da isteğe bağlı ebatlarda yapılabilecektir. Her boyutta eşyanın taşınması mümkün olacaktır.

Katlanır Sandığın İşlevi

Katlanır sandık, ihracatta en çok kullanılan sandık türlerindendir. Teknolojik aletler ile savunma sanayiine yönelik aletlerin taşınması için tercih edilir. Bu sandıklar, ağır aletlerin taşınması için idealdir. Katlanır olması daha sonra, muhafazası için önem taşır. Birden fazla sefer için kullanımı mümkündür. Tek kullanımlık sandıklar değildir. Yapımı için, çam ağacından yararlanılır. Galvaniz sac kalınlıkları, genelde bir ya da iki milimetredir. İsteğe bağlı olarak ta sac kalınlıkları, iki milimetreye kadar çıkmaktadır.

Firma olarak, katlanır sandık imalatında, sektörde öncü firmalar arasında yer almaktayız. Bu konuda isteğe bağlı olarak ta katlanır sandık imalatımız bulunmaktadır.

Menteşeli Sandık Nedir?

Menteşeli sandık, ahşap ürünlerden yapılmaktadır. Katlanabilir sandık özelliği de taşımaktadır. Ebatları, müşterinin isteğine göre dizayn edilmektedir. Özellikle taşımacılık ve nakliye sektöründe kullanımı yaygındır. İçleri geniş olduğu için, her türlü malzemeyi koymak mümkündür. Depoculukta da bu sandıkların kullanımları oldukça fazladır. Yapılışları oldukça sağlamdır. Yapılacak sandıkta kullanılacak, ahşap kalitesi de önem taşıyacaktır. İşi biten bu sandıklar, katlanabileceği için, depoda fazla yer kaplamayacaktır.

Ahşap sandık çeşitleri için firmamızın sitesinin incelenmesi tavsiye edilir.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Palet Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır? Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

  Palet nedir? Sorusunun cevabı kısaca şöyle olmalıdır: Sanayide, çok sayıda ve geniş hacimli yüklerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir