En Güzel Çam Ağacı Sizin Olsun! Muhteşem Dekorasyon Fikirleri

En güzel çam ağacı sizin olsun; Yeni yıla adım atılmak istendiğinde evlere de renkli bir atmosferler şahitlik etmektedir. Yeni bir yılın sembolü olan çam ağaçları ise evin bir köşesinde ışıl ışıl parlamak üzere hazırlanmaktadır. Klasik bir çam ağacından birbirinden farklı yılbaşı ağaçlarına kadar hemen herkesin özendiği bu aksesuar, tamamıyla sizin hayal gücünüze dayanmaktadır.

Yeni bir başlangıç için kendinizi hazırladığınız günlerde, çam ağacınız da yeni yılın sembolü olacaktır. Dilediğiniz malzemeyle hazırlayabileceğiniz ağacınız için yalnızca hayal gücünüzü kullanmanız yeterli olacaktır.

Yılbaşı İçin Çubuk Çam Ağacı

Yılbaşında farklı bir çam ağacına sahip olmak isterseniz kendi yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Basit ve bir o kadar şık görünen yılbaşı ağacı için birkaç malzeme yeterli olacaktır. Bunun için en küçükten en büyüğe doğru 8 ağaç dalı temin etmelisiniz. Her ağaç dalının çıkıntılarını temizledikten sonra uçlarından iz bırakmayan yapıştırıcı ile duvarınıza yapıştırmalısınız.

Kısa olandan uzun olana doğru alt alta sıraladığınız ağaç çubuklarınız, üçgen görüntüsü oluşturacaktır. Daha sonra oluşturduğunuz üçgenin çevresini beyaz veyahut sarı led ışık kablosuyla dolamalısınız. Yaktığınızda içi çubuktan dışı ışıktan bir çam ağacınız olacaktır. Üstelik yer kaplamayan, duvarda hoş bir obje olarak görünecektir. Tercihinize bağlı olarak çubukların üzerini renkli simlerle, süslerle kaplayabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Duvarda Küçük Çam Ağacı

Yılbaşına girerken büyük ve yer kaplayan bir çam ağacı istemeyenler için alternatif çam ağacı modelleri bulunmaktadır. Bunun için iki adet yeşil karton, yılbaşı süsü ve led bulmanız yeterli olacaktır. Büyük ve yeşil kartonlarınızı ikisi bir ağacı tamamlayacak şekilde kesmelisiniz. Çift taraflı yapıştırıcı ile duvarda iz bırakmayacak şekilde yapıştırmalısınız.

Yılbaşı Ağaçları
Çam ağacı şeklini verdiğiniz yeşil kartonlarınızı yapıştırdıktan sonra çevresini led ışıkla geçmelisiniz. Işığınız devamlı yanıp sönen rengârenk ledlerden olursa ağacınız daha güzel görünecektir. Üzerine ise kar tanesi, yılbaşı ağacı süsleri yerleştirebilirsiniz. Küçük fakat çok sevimli bir ağacınız olacaktır.

Yılbaşı İçin İp Yumaklarından Çam Ağacı

Çam ağacınızın sizi yansıtmasını isterseniz size özel objelerle hazırlayabilirsiniz. Herkesten farklı bir ağaca sahip olmak içinse ip yumaklarınızı tercih edebilirsiniz. Rengârenk iplerin çok olduğu bu dönemde iplerinizi yumaklar halinde hazırlamalısınız. Yuvarlaktan ziyade oval şekilde ipler olursa daha kolay duracaktır.

En alta geniş ve tek sırada dizdiğiniz iplerinizin üzerine daha dar bir sıra dizmelisiniz. Bu şekilde minik bir çam ağacı oluşturacak şekilde üst üste ipleri sıralamalısınız. En son güzel bir ışıklandırma ile ağacınızın çevresini sarabilirsiniz. Sevimli ve farklı bir görüntü oluşturacaktır.

Yılbaşı İçin Sticker Çam Ağacı

Yılbaşında çam ağacı kullanmak istemeyen kişiler için farklı pek çok alternatif bulunmaktadır. Duvarda sorun yaratmayan ancak çok şık görünen sticker malzemeleri bunun için en ideal olanlardır. Hem uygun fiyatlı hem de pek çok çeşidi bulunan stickerları kullanabilirsiniz. Bunun için kendi karakterinizi yansıtan, sizin için önemli olan sticker malzemelerinizi almalısınız.

Aldığınız sticker malzemelerini boş bir duvara dardan genişe doğru üçgen oluşturacak şekilde yapıştırmalısınız. İstediğiniz her modeli kullanabileceğiniz stickerlarınızla üçgen ağaç görüntüsü oluşturmalısınız. Siyah bir çam ağacı gibi duran bu yapıştırmaları, led ışıkla aydınlatarak çam ağacınızı tamamlayabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Brokoli Çam Ağacı

Yılbaşı ağacının oturma odasında değil de mutfakta durmasını isteyenler için brokoli ağacı oldukça idealdir. Yeşil bir çam ağacı almak yerine brokoliden bir ağaç oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 3 kilogram brokolinin üzerinde herhangi bir oynama yapmadan, üçgen şeklinde üst üste konması gerekmektedir.

Dışarıdan bakıldığında sapları görünmeyecek şekilde sıralanmış olan brokoli ağacına süs olarak havuç, domates, limon sıkıştırabilirsiniz. Birkaç gün için eğlenceli bir yılbaşı ağacı olacaktır.

Yılbaşı İçin En Sevdiğiniz Mısralarla Çam Ağacı

Yılbaşı ağacını daha anlamlı kılmak isteyenler için şiir mısraları yardımcı olacaktır. Bunun için üzerine yazı yazılabilecek renkli A4 yapraklarından temin etmeniz gerekmektedir. Hazırladığınız renkli A4 yapraklarının üzerine sizi en çok etkileyen şiir mısralarını yazmalısınız. Büyük ve kâğıdı dolduracak şekilde yazdığınız bu yazıları kâğıdı kullanacağınız şekle göre yazmaya çalışmalısınız.

Yazma işlemi sona erdiğinde kâğıtlarınızı duvarda çam ağacı oluşturacak şekilde yapıştırmalısınız. Çift taraflı duvar yapıştırıcısı ile yapıştırdıktan sonra çevresinden led ışık geçmelisiniz. Hem kusursuz hem de manidar bir çam ağacı oluşturacaktır.

Yılbaşı İçin Eldiven Çam Ağacı

Yılbaşını hastane ortamında çalışarak geçirecek olanlar veyahut farklı bir ağaç isteyenler için en ideal çam ağacı eldivenle oluşturulur. Bunun için önce yeşil, mavi ve beyaz eldivenler temin etmelisiniz. Daha sonra her eldiveni balon gibi şişirmeli ve ağız kısmını bağlamalısınız.

Onlarca eldiveni büyük ve yuvarlak bir kütük ya da karton üzerine yapıştırmalısınız. Yukarıdan daralan ağacı aşağı doğru genişletmelisiniz. Dışarıya onlarca parmağın uzandığı şık bir çam ağacı olacaktır. Dilerseniz yılbaşı süslerini de yerleştirebilirsiniz.

Yılbaşı İçin Fotoğraf Çam Ağacı

Yılbaşında sevdiklerinize sürpriz yapmak veyahut onları da yanınızda hissetmek için fotoğraflı bir çam ağacı hazırlayabilirsiniz. Çıkaracağınız fotoğrafları duvara çift taraflı yapıştırıcı ile yapıştırarak ağaç şekli oluşturmalısınız.

Ağacınızın üst kısmı dar, alt kısmınınsa geniş olmasına özen göstermelisiniz. Daha sonra çevresini led ışıkla sarmalısınız. Hem aydınlık hem de ışıl ışıl anılarla dolu bir çam ağacınız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En Ekonomik Yılbaşı Hediyeleri başlıklı makalemizde uygun fiayata yılbaşı hediyeleri, uygun fiyata kişisel set hediyesi ve uygun fiyata kol düğmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Evde Abiye Boncuk İşi Yaparak Para Kazanma Avantajları

Günümüz koşullarında birden fazla gereksinimin karşılanabilmesi adına veyahut kişilerin hobi-eğlence eğilimlerine bağlı olarak evde ek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir