Daha Uzun Ve Zayıf Görünmenin Sırları

Günümüz modern toplumunun yaygın seçimlerinden biri de daha zayıf ve daha uzun görünmek isteğidir. Bu tercih düşüldüğü gibi kısa boylu ve şişman insanlar tarafından değil, bugün artık herkesçe tercih edilir hale gelmiştir. Moda dünyası da bunun bilinciyle hareket etmekte ve bu tercihe uygun kıyafetler tasarlamaktadır.

Yaygınlaşan bu uzun ve zayıf görünme isteğine paralel olarak tasarlanan pek çok kıyafet ve aksesuar var. Yüksek ve ince topuklu ayakkabılardan kalem eteklere, korselerden özel kesimli kıyafetlere kadar bunun birçok yolu var. Gelin şimdi bu sırları birlikte keşfedelim.

Kalem Etekler Tercih Edin

Dizin üstünde olan kalem etekler, uzun ve ince topuklu ayakkabılarla birlikte tercih edildiğinde sizi daha zayıf ve daha uzun gösterebilir. Ayrıca yüksek belli kalem etekler de zarif çizmelerle birlikte giyildiğinde daha zayıf ve daha uzun bir görsellik yakalanabilir. Ayrıca diz üstü olan kalem etekler sizi çok daha şık ve uzun gösterdiği gibi, fazla kiloların kapatılması ve daha zayıf bir görünüme kavuşturulması açısından mantıklı bir seçim olabilir.

 

Dikey Çiziler

Uzun çizgili elbiseler de ince ve zayıf görünmek isteyenler açısından iyi bir seçim olabilir. Yatay çizgiler yerine dikey çizgilerin kullanıldığı kesimler daha uzun görünmeyi sağlayabilen bir diğer seçenektir.
Siyah renk daima daha zayıf görünmek isteyenler için geçmişten günümüze tercih sebebi olmuş bir başka ayrıntıdır.

Korse İle Daha Uzun Görünün

Ayrıca korse kullanımı da sizi çok daha zayıf gösterecektir, göbek bölgesinde fazla kiloların saklanmasında korse bu konuda günümüzün en çok tercih edilen püf noktalarından biridir.

Dar pantolonlar giyilerek daha zayıf ve uzun bir görünüm elde edileceği bilgisi bu konuda yanlış bilinen şehir efsaneleri arasındadır. Çok dar ve çok bol pantolonlar tercih edilmemeli, likralı olmasına özen göstermelidir. Düşük bel kıyafetler de sizi kısa gösterir. Bu yüzden düşük bel seçimlerinde pantolonun kesiminin analitik bir mantıkla düşük belmiş gibi gösterilmiş olanları seçilmelidir.

Uzun ve zayıf görünebilmek için vücuda yapışan, sert ya da ağır kumaşlar yerine hafif ve soft, kayganlık özelliği olan kumaşları tercih etmek, akıllıca bir seçim olacaktır.

Aksesuarlar Önemlidir

Çanta konusunda küçük ve mini çanta tiplerini tercih etmek de bu konuda dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birdir. Büyük ve şişkin bir çanta yerine uzun askılı ancak küçük ve zarif çantalar uzun ve zayıf bir görünüm yakalamak için doğru bir yaklaşımdır. Özellikle de küçük el çantaları yukarı da bahsettiğimiz kıyafetlere ek bir aksesuar olarak istenilen kombinasyonun elde edilmesine, sizi daha uzun ve zayıf gösterebilir bir hava yaratılmasına olumlu etkilerde bulunacaktır.

 

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Yepyeni Ucuz İç Giyim Tasarımları

Günümüzde trent kavramı ile şıklık yarışı yapan giyim öncülerinin, kadınlara özel tasarımları ve göz boyayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir