Bacaklardaki Çatlaklar Nasıl Giderilir?

Çoğu kişinin problemlerinden birisi bacaklarındaki çatlaklar. Özellikle üst bacak bölgesinde ve arka bacaklarda, ciddi anlamda çatlak problemi yaşanıyor pek çok kişi tarafından.

Daha çok doğum sonrası görülen çatlakların, aslında en büyük sebebi hızlı kilo alıp vermektir.

Bacaklardaki Çatlaklar Nasıl Giderilebilir?

Doğum öncesi genişleyen deride doğal yağlar kullanmak çok etkili olabiliyor. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı karışımı bu iş için idealdir. Önemli olan cildinizi her zaman nemli tutabilmektir, bunu da doğal ürünlerle yapabilmektir.

Uzman görüşlerin de hemfikir oldukları konu ise yiyemeyeceğiniz hiçbir şeyi cildinize sürmeyin.guzel-bacaklar

Bacaklardaki çatlaklar için ilk olarak yapmamız gereken, bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kan dolaşımını hızlandırmanın da en iyi yolu, bacaklarımızı kuru bir fırça ile fırçalamaktır. Belirli aralıklarla masaj yaptırmak ve soğuk sıcak su tutarak bacaklarımızın kan dolaşımını hızlandırmak ta mümkündür.

Yüzme, tempolu yürüyüş de bacaklarımızın en iyi dostudur. Portakal ve greyfurt yağları ise bacak derinizin daha kolay kendini toplamasını sağlayacaktır.

Derimizin üzerindeki yeni çatlak oluşumlarını önlemek için ise sık sık kilo alıp vermemeye özen göstermeliyiz.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Basen Bölgesini Zayıflatmak İçin Diyet

Kalçalarınızın genişliğinden şikayet mi ediyorsunuz? Müjde; pek çok kadının başlıca derdi olan kalça problemini ortadan kaldıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir