Allık Nasıl Sürülür?

Son zamanlara göre artık günümüzde makyaj yapmak bütün bayanlar tarafından en çok yapılan ve kullanılan hatta hayatlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Bunlara göre ise makyaj yapmanın da bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok merak edilen konulardan bir tanesi allıkları nasıl sürmek olmaktadır. Buna göre siz değerli bayanlarımız için makyajın en özel aşaması olan allık sürmeyi sizler için kapsamlı bir şekilde araştırdık.

Öncelikle yüz şeklimizin doğru tespitinin yapılması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı her yüze uygulanması gereken allık şekilleri oldukça farklılıklar göstermektedir. Uzun yüzler için; allığınızı elmacık kemiklerinizden başlayarak gözlerinizin yumuşak başladığı noktalara kadar şekilde sürün. Yuvarlak yüzlerde; allıklarınızı elmacık kemiklerinizde şakaklara doğru sürmeniz gerekmektedir. Böylelikle yüzünüz olduğundan daha uzun görünecektir.

İnce yüzler için; allığınızı elmacık kemiklerinizden yanağınızın ortasına kadar sürerseniz eğer yüz şekliniz daha yuvarlak bir görünüme girecektir. Kare yüzle için; İlk olarak aynı ince yüzler gibi allıklarınızı elmacık kemiklerinizden yanaklarınıza kadar sürmeniz gerekmektedir. Bu uygulamaları yaparak allıklarınızı doğru sürme teknikleri ile kullanabilirsiniz.

About trendadmin

İlgini Çekebilir

Rüyada çivi görmek

Rüyada Çivi görmek Nasıl Tabir Edilir.rüyayı gören kimseye acı verecek ve dokunacak olayların yaşanacağına delalet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir